Monday-Seminars


Location: IMP Lecture Hall

Monday 12. December 2022  -  12:30HUETTER Christiane (Menche)
BASSAT Elad (Tanaka)
PETRZILEK Jan (Ameres)
Monday 19. December 2022  -  12:30KALIS Robert (Zuber)
NAJM Ramsey (Knoblich)
Monday 09. January 2023  -  12:30AUGUSTO Pedro (Zimmer)
POLISSENI Claudio (Tanaka)
SILVA Raquel (Foisner)
Monday 16. January 2023  -  12:30LI Chong (Knoblich)
ELEWAUT Anais (Obenauf)
IGOLKINA Anna (Nordborg)
Monday 23. January 2023  -  12:30STUART Hannah (Tanaka)
KORESHOVA Alevtina (Burga)
ZHAN Ni (Dagdas)
Monday 30. January 2023  -  12:30CRONIN Shona (Obenauf)
KANNO Tatsuo (Berger)
PACHINGER Claudia (Dammermann)
Monday 06. February 2023  -  12:30SHUKLA Vikas (Berger)
RODRIGUEZ TERRONES Diego (Tanaka)
WIDEN Sonya (Burga)
Monday 13. February 2023  -  12:30VOICHEK Yoav (Norborg)
SESTINI Giovanni (Rivron)
PETROULAKI Vasiliki (Matos)
Monday 20. February 2023  -  12:30BRUNNER Hanna (Haselbach)
FRIDRICH Arie (Berger)
AKULOVA Vasilina (Swarts)
Monday 27. February 2023  -  12:30DE SANTIS Martina (Rivron)
BUENDIA Daniel (Mari-Ordonez)
ENGL Magdalena (Slade)
Monday 06. March 2023  -  12:30VOJTEK Matus (Stark)
LEHMANN Christian (Knoblich)
LEE Du-Hwa (Belkhadir)
Monday 13. March 2023  -  12:30SPICER Maximilian (Gerlich)
ESTIVILL I CAPAAROS Guillem (Obenauf)
MURPHY Paul (Clausen)
Monday 20. March 2023  -  12:30JÄGER Christina (Van der Veeken)
PRADHAN Saurabh (Rivron)
RAFANEL Baptiste (Brennecke)
Monday 27. March 2023  -  12:30BUSETTO Virginia (Falk)
HARVEY Zachary (Berger)
MILOJKOVIC Lidija (Urban)
Monday 03. April 2023  -  12:30GOMEZ SEGALAS Alba (Balzarotti)
KOLESNIKOVA Sofia (Gerlich)
HANDLER Dominik (Brennecke)
Monday 17. April 2023  -  12:30BAUCELLS Julia (Dammermann)
PANAROTTO-PERICLES Melanie (Peters)
VOICHEK Maya Shinan (Brennecke)
Monday 24. April 2023  -  12:30DMITRIEV Vladimir (Goloborodko)
HISANAGA Tetsuya (Berger)
KHALDIEH Nina (Ameres)
Monday 08. May 2023  -  12:30SOMMER Theresa (Rivron)
SHIRZADIAN YAZD Mehrta (Balzarotti)
VERTESY Abel (Knoblich)
Monday 15. May 2023  -  12:30POLIKARPOVA Anastasia (Tanaka)
CHAKRABORTY Oisorjo (Grade)
CORSI Flavia (Goloborodko)
Monday 22. May 2023  -  12:30FESSELET Jeanne (Kovarik)
KHAURATOVIC Uladzislava (Matos/Golobordko)
SHEN Jingyi (Obenauf)
Monday 05. June 2023  -  12:30PERNEBRINK Mattias (Tanaka)
HOHMANN Ulrich (Brennecke/Plaschka)
MANOLOVA Toni (Falk)
Monday 12. June 2023  -  12:30WU Shuangyang (Dolan)
SCARAMUZZA Federico (Tessmar)
KROGULL Daniel (Burga)
Monday 19. June 2023  -  12:30HEIDARI KHOEI Heidar (Rivron)
BELL Caelan (Gerlich)
GALUSKA Philipp (Djinovic)
Monday 26. June 2023  -  12:30ABDRAKHMANOV Alibek (Dagdas)
WILLIAMS Thomas (Clausen)
GEISMANN Maximilian (Balzarotti)
Monday 03. July 2023  -  12:30JELENIC Stela (Saha)
PACHECO FIALLOS Franics Belen (Plaschka)
FONTES OLIVEIRA Tiago Manuel (Penninger)
Monday 10. July 2023  -  12:30NAGUMO WONG Sakurako (Knoblich)
LORENZO ORTS Laura (Pauli)
ROSS James (Burga)
Monday 17. July 2023  -  12:30RAFFL Gerald (Ameres)
SAJTOS Bettina (Zuber)
ISHIHARA Keisuke (Tanaka)
Monday 24. July 2023  -  12:30STEINACKER Thomas (Gerlich)
EDER Stephanie (Zimmer)
TIKANOVA Polina (Burga)
Monday 31. July 2023  -  12:30SCHELLHAAS Ulla (Plaschka/Ameres)
RUSCH Emma (Goloborodko)
CLAVEL Marion (Dagdas)
Monday 07. August 2023  -  12:30RADHAKRISHNA PILLAI Balashankar (Saha)
ADELMANN Leonie (Raible)
BLAHA Andreas (Pauli)
Monday 14. August 2023  -  12:30VULIN Milica (Obenauf)
MEREITER Stefan (Penninger)
BINDL Michael (Leeb)
Monday 21. August 2023  -  12:30LORBEER Franziska (Stark)
MULVEY Hugh (Dolan)
PÜHRINGER Florian (Burga)
Monday 28. August 2023  -  12:30HOLZER Elisabeth (Martens)
COLOZZA Gabriele (Koo)
FALCON CHAVEZ Francisco (Tanaka)
Monday 04. September 2023  -  12:30RÖHSNER Josef (Pauli)
OKUN Anastasia (Karagöz)
JUNG Pauline (Obenauf)
Monday 11. September 2023  -  12:30LICHT-MAYER Simon (Penninger)
CAYGILL Samuel (Dolan)
MIGOTTI Mario (Konrat)
Monday 18. September 2023  -  12:30SHUNMUGAM Dhanlakshmi (Baccarini)
CECI GINISTRELLI Lavinia (Mendjan)
VORLÄNDER Matthias (Plaschka)
Monday 25. September 2023  -  12:30KOK Jian Yi (Berger)
GROH Roan (Dagdas)
SODERHOLM Adrian (Versteeg)
Monday 02. October 2023  -  12:30STRAVS Ana (Knoblich)
SANCHEZ DE MEDINA HERNANDEZ Victor (Dagdas)
KRUMWIEDE Luisa (Gaidt)
Monday 09. October 2023  -  12:30TAVERINI Katherina (Urban)
CORIC Aida (Tessmar)
Monday 16. October 2023  -  12:30GRABARCZYK Daniel (Clausen)
PROTELL I DE MONTSERRAT Julia (Brennecke/Plaschka)
MANCHENO JUNCOSA Estela (Mendjan)
Monday 23. October 2023  -  12:30ATTRILL Sarah (Dolan)
UIJTTEWAAL Esther (Elling)
SCIBISZ Grzegorz (Karagöz)
Monday 30. October 2023  -  12:30DOLESCHALL Balint (Knoblich)
FENG Sonjie (Bücker)
BOURGUET Pierre (Berger)
Monday 06. November 2023  -  12:30HORENKAMP Simone (Tanaka)
CASEY Chloe (Dolan)
KAPRAL Thomas (Zagrovic)
Monday 13. November 2023  -  12:30KOBAKHIDZE George (Dong)
ANGELOPOULOU Eleni (Ellis)
PACHANO Tomas (Stark)
Monday 20. November 2023  -  12:30RAMIREZ America (Köhler)
VÖLKL Isabella (Bücker)
HOANG Oi Pui (Technau)
Monday 27. November 2023  -  12:30LEITNER Moritz (Martinez)
VOGEL Alexander (Yudushkin)
KETTEL Paulina (Karagöz)
Monday 04. December 2023  -  12:30TSAREV Aleksandr (Ameres)
FIESELER Charlie (Zimmer)
ABESAMIS Kim Ivan (Dong)
Monday 11. December 2023  -  12:30STREUBEL Susanna (Dolan)
KLEIFELD Justus (Urban)
ORLIC Lucija (Matos)
Monday 18. December 2023  -  12:30SHULKINA Alexandra (Versteeg)
GEETHA Sowmya (Jantsch)
MADHUSUDHANAN Jalaja (Zimmer)
Monday 08. January 2024  -  12:30KOLLER Manuela (Campbell)
GUPTA Ankit (Goloborodko)
SCHMÖLLERL Johannes (Zuber)
Monday 15. January 2024  -  12:30MARCHIORI Elisa (Van der Veeken)
ACHLEITNER Anja (Martens)
FAAS Victoria (Clausen)
Monday 22. January 2024  -  12:30SALEWSKIJ Kirill (Penninger)
KIRCHGATTERER Paul (Gaidt)
REN Kaike (Otsuka)
Monday 29. January 2024  -  12:30MIHAILOVIC Milica (Karagöz)
BELL Lillie (Clausen)