Monday-Seminars


Location: IMP Lecture Hall

Monday 30. April 2018  -  12:30HÜTHER Patrick (Becker)
BHAT Pooja (Ameres)
VADIWALA Karim Pyarali (Raible)
Monday 07. May 2018  -  12:30LIN Tzi-Yang (Tanaka)
JAEGLE Benjamin (Nordborg)
PAPAREDDY Ranjidh (Nodine)
Monday 14. May 2018  -  12:30DAVID Ana (Gerlich)
PAPAI Nora (Mendjan)
PRIELER Silvia (Klein)
Monday 28. May 2018  -  12:30ANDRIONE Mara (Zimmer)
KOVACS Judit (Becker)
BORG Michael (Berger)
Monday 04. June 2018  -  12:30ELMAGHRABY Mostafa (Brennecke)
LÖFKE Christian (Dagdas)
ALBERTI Chiara (Cochella)
Monday 11. June 2018  -  12:30SCHÖBERL Ursula (Pavri)
KAWAGUCHI Akane (Tanaka)
MALKEMPER Erich Pascal (Keays)
Monday 25. June 2018  -  12:30SERGAKI Maria Christina (Keays)
ARNESE Renato (Clausen)
GOLDECK Marion (Martinez)
Monday 09. July 2018  -  12:30REUMANN Daniel (Knoblich)
BEVERIDGE Rebecca (Peters)
PALDI Katalin (Nodine)
Monday 16. July 2018  -  12:30BONNAY Francois (Knoblich)
RODRIGUEZ Alan (Ikeda)
Gabriela CABRAL (Dammermann)
Monday 23. July 2018  -  12:30CLAUW Pieter (Nordborg)
GERMAIN Devon (Martinez)
MANZENREITHER Raphael (Ameres)
Monday 30. July 2018  -  12:30PISUPATI Rahul Bharadwaj (Nordborg)
PEYCHEVA Mihaela (Pavri)
LEIENDECKER Lukas (Obenauf)
Monday 06. August 2018  -  12:30VOGEL Antonia (Clausen)
RAMOS Daniela (Becker)
SCHÄFER Markus (Zuber)
Monday 13. August 2018  -  12:30BAUMANN Verena (Martens)
KAZRANI Asgar Abbas (Clausen)
CABRERA QUIO Luis Enrique (Pauli)
Monday 20. August 2018  -  12:30CHIA Kong Sam (Djamei)
SAVOVA Adriana (Martens)
DEQUEKER Bart Johan (Tachibana)
Monday 27. August 2018  -  12:30LEYVA GONZALEZ Marco Antonio (Tanaka)
DURUT Nathalie (Mittelsten Scheid)
DEXHEIMER Philipp Julian (Cochella)
Monday 03. September 2018  -  12:30STALTNER Moritz (Ameres)
VAINORIUS Gintautas (Elling)
LOU Pak Kin (Tanaka)
Monday 10. September 2018  -  12:30MUHAR Matthias (Zuber)
KRENN Veronica (Knoblich)
REITER Franziska (Stark)
Monday 17. September 2018  -  12:30HANDLER Dominik (Brennecke)
KUNZL Fabian (Dagdas)
HINTERNDORFER Matthias (Zuber)
Monday 24. September 2018  -  12:30GOMEZ DIAZ Carlos (Ikeda)
SCHNABEL Jakob (Brennecke)
POLYANSKY Anton (Zagrovic)
Monday 01. October 2018  -  12:30PHILLIPS Alexander William (Keays)
LIU Grace Jie (Busslinger)
STEPINAC Emma (Dong)
Monday 15. October 2018  -  12:30UZEL Kerem (Zimmer)
BAUMGARTNER Lisa Christine (Brennecke)
BAGLEY Joshua Adam (Knoblich)
Monday 22. October 2018  -  12:30KIM Jihoon (Koo)
MOUSSA Hagar (Bell)
KOTOV Vadim (Marlovits)
Monday 29. October 2018  -  12:30BENTE Heinrich (Mittelsten Scheid)
SALAZAR THULA Oriana Ylida (Zimmer)
HAGELKRUYS Astrid (Penninger)
Monday 05. November 2018  -  12:30GASSLER Johanna (Tachibana)
NAGASAKA Kota (Peters)
SOTO JIMENEZ Luz (Nordborg)
Monday 12. November 2018  -  12:30IMBA GMI LH!!!!
HOFBAUER Pablo-Andres (Mendjan)
MONTGOMERY Sean (Berger)
DANIELE Thomas (Cochella)
Monday 19. November 2018  -  12:30POEHN Birgit (Tessmar)
SCHON Michael (Nodine)
KOGLER Melanie (Penninger)
Monday 26. November 2018  -  12:30STEPHANI Madlen (Dagdas)
SU Tiffany (Dammermann)
HOFFMANN David (Penninger)
Monday 03. December 2018  -  12:30LECA Maria Ines (Keays)
DE ALMEIDA Melanie Talata (Zuber)
HABERLE Vanja (Stark)
Monday 10. December 2018  -  12:30MURAWALA Prayag (Tanaka)
ALCANTARA Andre (Djamei)
MITTER Michael (Gerlich)
Monday 17. December 2018  -  12:30HAAS Lisa (Obenauf)
RIEDL Julia (Zimmer)
PARYS Katarzyna (Belkhadir)
Monday 07. January 2019  -  12:30BRIEDIS Krista Rene (Pauli)
WU Szu-Hsien (Koo)
BAUER Benedikt (Peters)
Monday 14. January 2019  -  12:30OSAKABe Akihisa (Berger)
HENDY Oliver James (Stark)
MICHLITS Georg (Elling)
Monday 21. January 2019  -  12:30GRÜNBACHER Sarah (Busslinger)
PARINOV Anton (Zimmer)
MORREALE Francesca (Clausen)
Monday 04. February 2019  -  12:30NAVARRETE GONZALEZ Fernando (Djamei)
BYKOV Aleksandr (Cochella)
NEUMAYR Christoph (Stark)
Monday 11. February 2019  -  12:30LEE Ji-Hyun (Koo)
HOLSTEIN Felix (Obenauf)
KONESWARAKANTHA Dhaarsini (Martinez)
Monday 18. February 2019  -  12:30STEININGER Monika (Zuber)
LEE Ho-Seok (Belkhadir)
PETROVIC Mina (Gerlich)
Monday 25. February 2019  -  12:30HAJDUSITS Bence (Clausen)
NIMPF Simon (Keays)
HOFMANN Falko (Nodine)
Monday 04. March 2019  -  12:30CHAREST Julien (Chochella)
BURNS Robin (Nordborg)
NA Hyelin (Koo)
Monday 11. March 2019  -  12:30UMKEHRER Christian (Obenauf)
LEESCH Katrin Friederike (Pauli)
CRESPO ENRIQUEZ Ivan (Urban)
Monday 18. March 2019  -  12:30ZACZEK Maciej (Peters)
KRUITWAGEN Tom (Knoblich)
BSTEH Daniel (Bell)
Monday 25. March 2019  -  12:30HUDSON Quanah James (Penninger)
MARSONER Theodor (Campbell)
RIESER Sarah Christine (Zuber)
Monday 01. April 2019  -  12:30NORDMANN Gregory (Keays)
JAMGE Bhagyshree (Berger)
CHATZIDAKI Emmanouella (Tachibana)
Monday 08. April 2019  -  12:30GARBRECHT Joachim (Dammermann)
JESSBERGER Gregor (Peters)
RAMOS Ana (Clausen)
Monday 15. April 2019  -  12:30SCHMUECKER Anne (Berger)
SEREBRENI Leonid (Stark)
ROMANAUSKA Anete (Koehler)
Monday 29. April 2019  -  12:30LEODOLDER Julia (Clausen)
BINDICS Janos (Djamei)
TARDIVO Pietro (Tanaka)
Monday 06. May 2019  -  12:30GUTIERREZ PEREZ Paula (Cochella)
SMAKOWSKA Elwira (Belkhadir)
Monday 13. May 2019  -  12:30CTORTECKA Claudia (Mendjan)
SEITNER Denise (Djamei)
LUST Katharina Judith (Tanaka)
Monday 20. May 2019  -  12:30YELAGANDULA Ramesh (Bell)
DIMITROVA Mariya (Peters)
KORNIENKO Aleksandra (Nordborg)
Monday 27. May 2019  -  12:30ZURL Martin (Raible)
MASSELINK Wouter (Tanaka)
BOSONE Camilla (Knoblich)
Monday 03. June 2019  -  12:30GUTIERREZ PEREZ Irene (Peters)
STECHER Karin (Bell)
ASANOVIC Igor (Martinez)
Monday 17. June 2019  -  12:30ANDREEV Veslin (Brennecke)
AHEL Juraj (Clausen)
DONA Mattia (Mittelsten Scheid)
Monday 24. June 2019  -  12:30CALDERON DOMINGUEZ Lesly (Busslinger)
MILETIC Sean (Marlovits)
RODRIGUES VIANA Angela Maria (Ameres)
Monday 01. July 2019  -  12:30MARI ORDONEZ Arturo (Brennecke)
MILICA Vunjak (Versteeg)